8 Martımız Kutlu Olsun!

Yüzyıllardır erkek egemenliğine karşı verdiğimiz mücadele fabrikalarda, sokaklarda, ev içlerinde devam ediyor. Kimi zaman cadı olarak yakıldık, taşlandık, hakkımızı aradığımız için yargılandık, sokaklar bizim dediğimiz için ayıplandık. Oysa bütün kadınların paylaştığı ortak sır bütün dünyayı değiştirecek kadar güçlü. Bunu bilen devlet, hükümet, adalet ve sermaye el birliğiyle bize savaş açtı. Biz de ‘Örgütlü Kadınla Özgür Topluma` diyerek ilmek ilmek direnişimizi örüyoruz.

Bu yıl 8 Mart`a Dünya Kadın Yürüyüşü ile giriyoruz. Erkek sınırları yıkıyor, Rojava`da yükselen kadın devrimini selamlıyoruz. Özgecan`la kırılan bedenlerimizi erkek şiddetine karşı savunuyor, tüm taciz, istismar ve şiddet cenderesine karşı sesimizi yükseltiyoruz. Erkeklerin adaletine güvenmiyor, gerçek adalet mücadelemizi yürütüyoruz. Cumartesi Annelerinden Barış Annelerine, emek mücadelesi veren kadınlardan demokrasi için savaşan kadınlara kadar her yerde görünür olan kadın bilinci ile bu 8 Mart`ı alanlarda kutluyoruz. Örgütlü kadınların iradesi ile özgür geleceği müjdeliyor, tüm kadınları bizimle birlikte alanlara davet ediyoruz.

Fıtratımızı erkeklerle eşit görmeyen, annelik dışında bize yaşam şansı bırakmayan, sermayeye ucuz emek olarak bizleri değerlendiren, cinsiyetçi eğitim sistemi içerisinde kadınların rengini görünmez kılan erkek sisteme karşı 8 Mart bizim için tüm dünya kadınlarıyla dayanışmanın adıdır. Emeğimize, bedenimize ve kimliğimize yönelik tüm saldırılara karşı direnen kadınları Eğitim Sen olarak bir kez daha selamlıyor, herkesi alanlarda yapılan kutlamalara davet ediyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir